Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
...

Історія ГАШ

  ГРОМАДСЬКО АКТИВНА ШКОЛА «ШКОЛА ЯК ОСЕРЕДОК РОЗВИТКУ ГРОМАДИ»

З 2003 року Борівська школа стала однією з семи пілотних шкіл України, яка працювала в проекті «Школа, як осередок розвитку громади» під керівництвом Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та фонду Ч.С.Мотта.

 Коли фонд оголосив конкурс-проект для шкіл Київської, Львівської, Луганської та Донецької областей, борівські вчителі теж подали на нього свої ідеї і навіть написали відповідний проект відродження народних промислів і традицій у їхньому селі (свого часу Борівка славилася вишивкою та бондарями). І несподівано для самих себе і інших чотирьох шкіл-претенденток з району вибороли разом із шістьма «щасливчиками» в Україні відповідний грант.

Координатором громадсько активної школи стала вчитель початкових класів Грама Наталія Миколаївна.

         Вчителі школи неодноразово брали участь у тренінгах, які організовував і проводив ВФ «Крок за кроком».

І ось у  школі пройшла урочиста презентація англійської програми «Школа як осередок розвитку громади» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» у співпраці з Київським компонентом програми підвищення рівня життя сільського населення України. 

Що ж, школа має бути громадсько активною, і це борівчанам хоч і нелегко але вдається. Це засвідчило багатолюддя в її стінах, де місцеві жителі і гості знайомилися з її вихованцями та вчителями, оцінювали юних столярів і вишивальниць, вносили свої побажання. Залишилася задоволеною побаченим і делегація іншої, вже канадсько-української Програми реформування та модернізації сільськогосподарського сектору України на чолі з її директором, Гаєм Іннезом.

 

 

Метою програми є:

  • розвиток громадсько активних шкіл, діяльність яких сприяє розвитку партнерства між школою та громадою;
  • розробка та реалізація партнерських програм, спрямованих на вирішення проблем і задоволення потреб місцевої громади;
  • активізації громадян;
  • реалізація концепцій освіти громади та навчання впродовж усього життя.

Програма сприяє розвитку громадської активності усіх членів місцевої громади. Базуючись на позитивних результатах програми, школа в 2005-2008 роках стала центром навчання дорослих та проведення тренінгів для новозалучених шкіл України. В школі на базі майстерні засновано «Клуб відродження народних промислів та традицій», де працюють гуртки: різьблення, декоративного розпису, народних оберегів, гончарний.

В рамках обміну досвідом співпраці громади зі школою побували делегації в кількості 150 чоловік з країн СНД – Киргизстану, Таджикистану, Грузії, Молдови, Узбекистану, Росії та областей України, а також делегації з Канади, Англії, Німеччини, США. Членам делегації в нашій школі було розказано певний досвід роботи школи в рамках реалізації проекту, історію школи та продемонстровано учнівські роботи, членів молодіжної організації «Росток» та членів громади, «Світлицю» та футбольне поле. По реакції гостей було видно, що вони задоволені сучасним поколінням дітей школи, тому вони залишили в книзі відгуків свої враження та найтепліші побажання. 

         З року в рік Борівська громадсько-активна школа приймає участь в  міжнародній акції «Весняний Тиждень Добра».

Сьогодні це добре сплановані акції, де проводиться багато корисних і доброчинних справ, участь в яких беруть як учні всіх класів, працівники школи, вчителі та мешканці громади. 

         Цього року  з'явилися нові напрямки, які дають змогу направити зусилля  на дії іншого характеру – це соціальна інклюзія та навчання протягом усього життя.

Форма входу
Годинник
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Архів записів
Корисні посилання
.

...
Створити безкоштовний сайт на uCoz